wtorek, 9 listopada 2010

Willys Jeep & Jeep crew [ Italeri / MiniArt - 1:35] - part 6

Weekend spędzony na przygotowaniach do marszu na orientację, więc modelarska robota odłożona została na czas pomiędzy weekendami. W takim razie postanowiłem wczoraj położyć kalki, sido oraz lakier satynowy i zacząć zabawę z pigmentami. Pokrycie pojazdu satynowym lakierem daje ciekawy efekt zróżnicowania powierzchni - matowy pigment ładnie odcina się od satynowej powierzchni lakieru, która "pogłębia" jego mat :).

Co do kalek - o ile nie było problemów z gwiazdami to oznaczenia na zderzaki były trochę nie takie - w standardzie były oznaczenia 506 Pułku Piechoty Spadochronowej 101 DPD, czyli od razu odpadły, nawet do modyfikacji, oraz oznaczenia 34 Dywizji Piechoty wchodzącej w skład 5 Armii. Z racji założeń na początku projektu, że model będzie przedstawiał Jeep'a 4 Dywizji Piechoty (wchodzącej w skład 3 Armii Patton'a) ) zaczęła się burza mózgów... Skończyło się na tym, że potrzebowałem "3A 4I" w miejsce "5A 34 I"... Pigmenty to "Sand", "Earth Dirt" i Dark Earth" z palety Talen'a.

Efekty poniżej:

W kwestii dalszego brudzenia postanowiłem przetestować metodę podejrzaną na filmie firmy "AK Interactive" (osobne podziękowania dla Tomka "Magdy" ;) ) a mianowicie błoto zrobione na bazie emalii i gipsu, potem zdmuchiwane aerografem z pędzla :) Użyłem następujących kolorów:
Suche błoto - Humbrol H28 zmieszany z H118 i dodatkiem H180
Mokre/wilgotne błoto - Humbrol H180 zmieszany z H28 i H33
Zacieki to olejna artystyczna - mieszanina brązu Van Dyck'a i czerni, pokryta na samo koniec warstwą sido.

Ciąg dalszy po długim weekendzie :)...

7 komentarzy: